Dzień dobry ,

nazywam się Paula Łysakowska. Jestem dietetykiem klinicznym, pasjonatką psychodietetyki i wykładowcą Akademii Dietetyka.

Pomagam w zmianie nawyków żywieniowych, wspieram w naprawie relacji z jedzeniem  i odzyskaniu radości z jedzenia, co w konsekwencji pozwala osiągnąć wymarzone efekty. Lubisz jeść naleśniki, to świetnie! Przecież nie musisz z nich rezygnować 🙂

Specjalizuje się w problemach żołądkowo - jelitowych, w tym w zgadze, refluksie żołądkowo - przełykowym, w bólach jelit, wzdęciach, gazach, przelewaniach czy biegunkach. Pomagam w rozszerzaniu diety po hospitalizacji.

Swoje kwalifikacje i umiejętności uzyskałam podczas studiów dietetycznych na Wydziale Nauk Medycznych na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Wiedzę żywieniową pogłębiałam na studiach II stopnia Collegium Medicum w Bydgoszczy.
Wciąż poszerzam swoją wiedzę i poznaję nowinki ze świata dietetyki. Z zaangażowaniem pomagam osobom z zaburzeniami odżywiania oraz dopełniam leczenie chorób odpowiednią dietą. Aktualnie rozwijam się w kierunku psychodietetyki.

Moja codzienna praca opiera się na edukacji i  wprowadzaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Wiem, że proces zmiany bywa trudny, jednak jestem po to, by pomóc przejść przez niego w bezpieczny sposób, tak aby efekty pozostały.

Dodatkowo prowadzę warsztaty i wykłady dla grup.

Aktualnie pracuję jako Kierownik Działu Żywienia i Dietetyk w Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, gdzie poza planowaniem żywienia, wspieram zespół terapeutyczny w leczeniu zaburzeń odżywiania, głównie anorexia nervosa. Prowadzę konsultacje w  Poradni Zdrowie na Talerzu , współpracuję z Osteosport Fizjoterapia i Trening i z psychoterapeutami.

Mojej pracy towarzyszy motto:

„Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę" Paracelsus

Dlaczego warto rozpocząć ze mną współpracę ?

* jestem PRAKTYKIEM – żyję zgodnie ze swoimi zaleceniami.

*stawiam na PROSTE POSIŁKI – sama nie mam czasu na wielogodzinne stanie w kuchni, mam rodzinę, pasje, pracę, wiem jak wygląda życie w biegu.
* Nie chodzę na skróty, Twoje bezpieczeństwo i zdrowie są dla mnie najważniejsze. Zatem mówię NIE restrykcyjnym  dietom dającym rozwiązanie na już i na krótko. Pokażę Ci, jak poprzez proces zmiany osiągnąć efekty na lata.

*Pracuję przede wszystkim nad zmianą stylu życia, która w konsekwencji przynosi spadek masy ciała. Pomagam Tobie zlokalizować potrzeby żywieniowe i je zaspakajać, odróżniać głód od apetytu i określać poziom nasycenia. Każdy z nas jest przecież inny.

Prywatnie jestem miłośniczką pieczenia ciast, wielką pasjonatką jazdy konnej, spacerów z psem, podróży i aktywnego spędzania czasu.

Serdecznie zapraszam,

mgr. dietetyk Paula Łysakowska 

Szkolenia i konferencje:

 • " Zalecenia żywieniowo- diagnostyczne w chorobie Hashimoto" 6.12.15r Bydgoszcz
 • "Kurs dietetyki sportowej i insulinooporności" 28.11.15r
 • "Żywienie w chorobach autoimmunologicznych. Między koncepcjami             patofizjologicznymi a evidence-based nutrition" 27.11.15 r
 • " Morfologia krwi obwowdowej " Bydgoszcz 18.10.15r
  Konferencja Fit- Medical 2015r Gdańsk 24.01.15r
 • "Alergia pokarmowa i probiotyki w sporcie"
 • "Celiakia i pirwotna nietolerancja laktozy w praktyce dietetyka" 30.01.15r.
 • " Profesjonalna dieta i żywienie w sporcie" 24.01.15r.
 • Uczestnictwo w "Wojewódzkim programie zapobiegania niedożywieniu, nadwadze i otyłości poprzez poprawę żywienia u dzieci klas 1-3 szkół podstawowych (dzieci w wieku 6-9 lat)" 2014/15r
 • Szkolenie Dietocoaching I i II 13-14.14r.
 • "Dietetyka Sportowa w teorii i praktyce" 4.10.14r
 • IV Spotkanie Po EASD II Konferencja Czasopisma " Diabetologia kliniczna" Gdańsk 25-26.10.2013r

Facebook